COVID-19 Information and Protocol

Login

Членовите на универзитетскиот кадар треба да ја употребат нивната Webmail сметка за да се најават на системот.

Универзитет на Југоисточна Европа
оживеј го знаењето!

УЈИЕ победи на турнирот во мал фудбал

Натпреварот се одигра во четврток (02.06.2011) во рамките на на турнирот во мал фудбал под мотото „За подобра демократија - комуникации 2011“ во спортските терени на УЈИЕ во Тетово.

Екипата на УЈИЕ во финалето ја победи екипат на Алсат-М со 4:0.

Натпреварот поминаво пријателска атмосфера со квалитетна игра н нашата екипа која го заслужи првото место на овој турнир.

На финалното коло на турнирот се квалификуваа екипите на: ТВ Алсат М; весникот Коха и УЈИЕ.

Турнирот се организирашеод Одделот за комуникациски науки во соработка со Институтот за демократија и развој поддржан од Амбасадата на САД и Амбасадата на Кралството Норвешка во Скопје во рамките на програмата „Ангажирање на граѓаните во зајакнување на демократијата“.

Google+