COVID-19 Information and Protocol

Членовите на универзитетскиот кадар треба да ја употребат нивната Webmail сметка за да се најават на системот.

Универзитет на Југоисточна Европа
оживеј го знаењето!

Trajnim

Ftesë për pjesëmarrje në trajnim me temë ” Përdorimi i TIK-ut për përkrahjen e mësimdhënies dhe mesimnxënies në kohë pandemie ”

Të nderuar, Universiteti i Evropës Juglindore, Fakulteti i shkencave dhe teknologjive bashkëkohore në bashkpunim me Komunën e Tetovës, me qëllim që te kontribuoj në ngritjen e cilësise së mësimdhënies dhe mësimnxënies nëpër shkolla fillore dhe të mesme organizon trajnim me temë ” Përdorimi i TIK-ut për përkrahjen e mësimdhënies dhe mesimnxënies në kohë pandemie ”

Ne këtë trajnim do të shqyrtohen tema nga teknologjitë aktuale të TIK-ut dhe përdorimi i tyre në menaxhimin e mësimdhënies dhe mësimnxenies në distancë (online). Mësimdhënisit pjesëmarës do të aftësohen për të përdorur teknologjitë aktuale të TIK-ut për menaxhimin e lëndëve të tyre si dhe për të trajnuar kolegët tjerë.

Në fund pjesëmarrësit do të pajisen me certifikatë për ndjekje të trajnimit.

Trajnimi do të mbahet në Tetovë në kampusin e UEJL-së, objekti 816.

Orari i trajnimit

Dita E MARTË E MËRKURE E ENJTE E PREMTE
Data 25.08.2020 26.08.2020 27.08.2020 28.08.2020
09:30-10:00 Regjistrimi Regjistrimi Regjistrimi Regjistrimi