Членовите на универзитетскиот кадар треба да ја употребат нивната Webmail сметка за да се најават на системот.

Универзитет на Југоисточна Европа
оживеј го знаењето!

Конференција "Насилниот екстремизам во Западен Балкан: Надворешните влијанија и локалните лидери"

Конференцијата е организирана од страна на Институтот на УЈИЕ "Макс ван дер Штул", во соработка со Универзитетот Колумбија во САД и во соработка со неколку други регионални организации.

Институтот на УЈИЕ "Макс ван дер Штул" и Универзитетот Колумбија од САД, ве покануваат да учествувате на конференцијата "Насилниот екстремизам во Западен Балкан: Надворешните влијанија и локалните лидери", со учесници од САД, Македонија, Албанија и Косово, кој ќе се одржи на 22 февруари 13:00-18:00 часот на кампусот на Универзитетот на Југоисточна Европа во Скопје.