COVID-19 Information and Protocol

Kryetari i delegacionit të Parlamentit italian, Rikardo Miljari dhe ambasadori i Italisë në Maqedoni Fabio Kristiani vizituan UEJL-në

Të premten, 3 qershor 2011, kryetari i delegacionit të Parlamentit italian në Asmablenë e OSBE-së z. Rikardo Miljari (Riccardo Migliori) dhe Ambasadori Fabio Kristiani (Fabio Cristiani), vizituan UEJL dhe u takuan me rektorin Prof.Dr. Zamir Dika dhe zyrtarë të tjerë të universitetit.

Rektori Dika e njoftoi z. Miliori me historikun e zhvillimit dhe me objektivat strategjike të Universitetit në të ardhmen. Përfaqësuesit e delegacionit italian e përmendën bashkëpunimin potencial me Universitetet italiane dhe mundësit e bashkëpunimit konkret. Takimi përfundoi me rezultate konkrete për bashkëpunim në të ardhmen. UEJL ka bashkëpunim shumë të mirë me qeverinë italiane dhe do të vazhdojë punojë me ta qëllimet arsimore.