FC Shkupi fitues i Turneut Memorial “Arben Xhaferi”

Klubi i futsallit “FC Shkupi”, nga Shkupi doli fitues i Turneut Memorial “Arbër Xhaferi”, që u mbajt të martën (27 nëntor 2018), në Sallën e sporteve të Shkollës së Mesme të Mjekësisë në Tetovë.

Turneu u organizua nga Departamenti i Sportit i Universitetit të Evropës Juglindore. Klubi “Fc Shkupi”, në finale e mundi klubin e futsallit të UEJL-së, i cili u rendit i dyti, kurse në vendin e tretë u rendit klubi “Shkëndija”, ndërsa vendi i katërt i takoi Klubit “Renova”.

Golashënues më i mirë u shpall Florent Ramadani nga Klubi “Shkëndija”, kurse portier më i mirë u shpall Berat Jakupi nga FC Shkupi.

Organizatori ndau mirënjohje për referat Isa Emurli, Muzafer Ismaili dhe Habil Livoreka, për ekipin e Televizionit Klan Maqedoni dhe të gjithë atyre të cilit e kanë përkrahur edicionin e gjashtë të Turneut Memorial “Arbën Xhaferi”.

Turneu u organizua në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 17-të vjetorit të themelimit të UEJL-së.