" /> Me 6 dhe 7 nëntor 2009, në Tiranë, u mbajt Konferenca e dytë ndërkombëtare për studime evropiane me titull “Sfidat politike, ekonomike dhe sociale të vendeve të Ballkanit në procesin e integrimit evropian”, organizuar nga Universiteti Epoka dhe Universiteti i Stambollit.

COVID-19 Information

Jonuz Abdullai dhe Kujtim Ramadani në Tiranë për integrimin evropian të Ballkanit Perendimor

Pjesëmarrës në këtë konference ishin edhe Prof. dr. Jonuz Abdullai dhe Kujtim Ramadani, të cilët prezantuan punimin me titull “Tranzicioni i stërzgjatur i Maqedonisë – pengesë për integrim në NATO dhe BE”. Pjesëmarrësve dhe prezantuesve iu ndanë certifikata mirënjohjeje për kontributin e tyre të çmueshëm për konferencën.