Java e Gjuhës Italiane - Panel diskutimi "Unë, jeta ime në rrjetë (Lo,la vita in rete)"

Data: 18.10.2018,Koha: 13:00, Vendi: amfiteari LH4, ndërtesa e Rektoratit, UEJL, Tetovë.

Në kuadër të shënimit të Javës së Gjuhës Italiane, në Universitetin e Evropës Juglindore do të organizohet panel diskutimi me temë: “Unë, jeta ime në rrjetë”(lo,la vita in rete), ku do të preket aspekti social i jetesës moderne të shekullit 21. Ngjarja do të organizohet të enjten (18 tetor 2018), duke filluar në orën 13:00, në amfiteatrin LH4.

Në vijim janë panelisët:

Discussion panelists:

- A welcome and opening of the event by the Italian language lecturer, Viktorija Elenova
- A welcome and salutation to the public by the Vice-Rector in charge of international collaborations and research, Professor Besa Arifi
- Aleksandar Shopovski, MA in Telecommunications at the Politecnico di Torino, currently employed at Techedge in Milan as an IT consultant (cloud solution architect).
- Burhan Pajaziti, student of the Faculty of Economics, second year
- Veli Adili, student of the Faculty of Economics, second year
- Zihra Abazi, student of the Faculty of Economics, third year
- Vokrim Demiri, a graduate in political science, an expert in the business sector