COVID-19 Information and Protocol

Login

Anëtarët e stafit duhet të përdorin llogarinë e tyre Webmail për identifikim.

Universiteti i Evropës Juglindore
jetëso dijen tënde!

PSA Zgjedhjet 2021/22

Të nderuar studentë,

Ju njoftojmë se Komisioni Zgjedhor i ka shqyrtuar aplikimet e kandidatëve për anëtarë të Parlamentit dhe Asociacionit Studentor për vitin akademik 2021/2022.

Bashkangjitur e keni Listën e kandidatëve që plotësojnë kushtet për të kandiduar.

Gjithashtu ju njoftojmë datat e votimit janë si në vijim:

  • Në Kampusin në Tetovë – për ciklin e dytë të studimeve votimet to të mbahen më 27.11.2021 (e shtunë) nga ora 10:00 deri ora 16:00, klasa 803.01.
  • Në Kampusin në Tetovë – për ciklin e parë të studimeve votimet do të mbahen më 01.12.2021 (e mërkurë) nga ora 10:00 deri ora 16:00, klasa 803.01;
  • Në Qendrën në Shkup – për ciklin e parë të studimeve votimet do të mbahen më 01.11.2021 (e mërkurë) nga ora 10:00 deri ora 16:00, korridori kryesor.
  • Në Qendrën në Shkup – për ciklin e dytë të studimeve votimet to të mbahen më 04.11.2021 (e shtunë) nga ora 10:00 deri ora 16:00, korridori kryesor.

Të drejtë vote kanë të gjithë studentët e ciklit të parë dhe ciklit të dytë të studimeve.

Studentët mund të votojnë për njërin prej kandidatëve pavarësisht fakultetin.

Për të votuar studentët duhet të kenë me vete ID kartelën studentore.

Procesi zgjedhor mbikëqyret nga Komisioni Zgjedhor.

Ju lutemi të merrni pjesë dhe të shfrytëzoni të drejtën e votës.

Me respekt,

Prof. Dr. Andrew Goodspeed

Kryetar i Komisionit Zgjedhor për Parlamentin dhe Asociacionin Studentor


STATUTI I PARLAMENTIT DHE ASOCIACIONIT STUDENTOR


SPA Candidate List 2021/22

Faculty of Business and Economics (BE) Name Year of study
Burhan Zendeli 2nd year (first cycle)
Rafis Xhelili 3rd year (first cycle)
Vaide Jakupi 1st year (second cycle)

Faculty of Law (LAW) Name Year of study
Ajla Abazi 1st year (first cycle)
Gentiana Reka 2nd year (first cycle)
Agron Demiri 3rd year (first cycle)

Faculty of Languages, Cultures and Communication (LCC) Name Year of study
Viktorija Ristovska 2nd year (first cycle)
Besa Abazi 2nd year (first cycle)
Amir Rexhepi 3rd year (first cycle)
Kastriot Elshani 1st year (second cycle)

Faculty of Contemporary Sciences and Technologies (CST) Name Year of study
Demir Demiri 1st year (first cycle)
Arben Ilazi 1st year (first cycle)
Enkela Bexheti 3rd year (first cycle)
Jon Kurtishi 3rd year (first cycle)

Faculty of Contemporary Social Sciences (CSS) Name Year of study
Lirim Esati 2nd year (first cycle)
Zuhejla Xhelili 4th year (3+1)
Adela Murati 1st year (second cycle)

Skopje Campus Name Year of study
Driat Grubi 3rd year (first cycle-BE)
Rilind Ramadani 1st year (first cycle-LAW)
Adem Sopa 3rd year (first cycle-LAW)
Era Memetaj 3rd year (first cycle-LAW)
Arrita Vrenezi 1st year (Undegraduate-LCC)
Besar Zeqiri 2nd year (second cycle-LAW)
Besnik Ramadani 2nd year (second cycle-CSS)
Google+