qasje drejt ardhmërisë . . .

Fjala e Rektorit

Të dashur studentë, mirëserdhët në Universitetin e Evropës Juglindore!

Me zgjedhjen tuaj për të studiuar në Universitetin e Evropës Juglindore (UEJL), ju keni zgjedhur një mjedis tërheqës, premtues dhe shumë të përgjegjshëm të arsimit universitar. Unë, jam i sigurt se Ju do të jeni të rregullt në ligjërata dhe në ushtrime, ku me ndihmën e profesorëve dhe asistentëve tuaj, do të bëni përpjekje për t’i kapërcyer të gjitha vështirësitë dhe në afat do t’i përfundoni studimet Tuaja.

Para së gjithash, këtu do të përgatiteni me dijet e duhura për tregun e punës dhe vetëm këtu do të mund t’i vëreni dallimet akademike dhe kulturore që do t’i hasni gjatë qëndrimit tuaj në Universitetin e Evropës Juglindore.

Arsimi i lartë dhe Universitetet kanë detyrim t’u ofrojnë dhe sigurojnë gjeneratave të reja kapacitete, shkathtësi dhe njohuri për të garuar në tregun global të punës. Pra, realitetet e reja në Evropën Juglindore doemos do të duhet ta ndryshojnë të tashmen dhe të ardhmen e këtij rajoni, duke e shndërruar Ballkanin në një histori suksesi si pjesë e familjes së madhe evropiane.

Ne, së bashku, staf dhe studentë, synojmë realizimin e projektit “SEEU 3.0”. Nëse deri dje, projekti “2.0”, kishte të bënte me përdoruesit e krijimit të përmbajtjeve, tani “3.0” do të jetë krijimi i qasjeve të personalizuara sipas shijeve dhe kërkesave individuale në kuadër të një vizioni të përbashkët zhvillimor.

Fundja, është kënaqësi e madhe që jeni këtu. UEJL e vlerëson faktin që ju zgjodhët Universitetin e Evropës Juglindore, duke çmuar ofertën studimore. Jo rastësisht, i gjithë ky angazhim yni i përbashkët ka vetëm një dedikim: të gjejmë mundësi për të ecur përpara në karrierë!

Faleminderit për interesimin e treguar për të studiuar në Universitetin e Evropës Juglindore!

I juaji, Prof. Dr. Zamir Dika